Jak se zajistit na důchod

O tom, jak se finančně zajistit přemýšlí téměř každý (s výjimkou těch, kteří už jsou zajištění). Hodně se mluví o tzv. pasivním příjmu, což je způsob, díky kterému se vám peníze “sami” vydělávají. Existuje však spousta nekalých praktik, které se na tomto bezpracném způsobu přivýdělku přiživují a podvádějí naivní lidi, kteří věří všemu, co na internetu najdou. Proč by také nevěřili, že? Vždyť když může jistá poslankyně věřit zprávám o homosexuálech z neověřených zdrojů, nebo se může stát to, že se internetem šíří hoax, který říká, že imigranti znásilnili dvě malé holčičky a lidé tomu věří, tak se nedivíme už ničemu.

investiční stříbrné mince

Jisté je jedině to, že pokud se chcete zaopatřit a šetřit si, vhodnou formou jsou investice. Ne každý ale investování rozumí a proto je investování do různých fondů hodně riskantní. Jako vhodnější alternativa se proto hodí koupit například investiční stříbrné mince, které nejsou příliš drahé, ale potenciál jejich zhodnocení v čase je velký.

Vsaďte na zlato – vsaďte na jistotu!

Doba je nejistá a člověk nemá skoro žádné jistoty. Nevíte, kdy se semele nějaký průšvih a vy se můžete ocitnout na dlažbě. Dnes se totiž nedá věřit ani médiím, ani korporacím. Všem jde o to stejné – vyždímat z vás co nejvíc peněz. Média mohou být podplacená a podstrkovat vám informace, za které někdo zaplatil. Něco před vámi úmyslně zatají a něco vám naopak cpou od rána do večera.

gold-513062 960 720

Co když je vaše banka před kolapsem a vy o tom, nemáte ani páru? To víte, že cílem bank, je udržet vás co nejdéle v nevědomosti.

Jedinou cestou, jak se pojistit, je zkupovat investiční zlato. Zlato je jediná jistota, která překonala všechny krize a věřte tomu, že překoná i ty nadcházející.

Šance levně investovat do platiny je právě teď!

Proč se vyplatí investovat do platiny? Podle předních českých brokerů zejména proto, že platina má bohaté využití v průmyslu. Na začátku roku 2016 se cena platiny dostala do velkého propadu, ale nyní se zdá, že její cena opět pomalu poroste. Pokud jste tedy ještě nenakoupili, je ideální čas to udělat, protože nakoupíte levně.

Investiční platina by vám měla sloužit jako pojistka proti mimořádným politickým či ekonomickým událostem.

Obávat se investice je zbytečné, protože cena drahých kovů je vždy nějakou dobu vysoká a pak zase zákonitě klesá.

 

108-183-platinovy-slitek-1-oz

 

Stříbrné slitky či mince?

stribrne slitky

Na otázku „Stříbrné slitky či mince?“ existuje celá řada názorů. Nedá se stanovit, který typ investičního stříbra je lepší. Vesměs zde platí pravidlo, že investiční mince mají vyšší pořizovací cenu za gram stříbra než stříbrné slitky. Zhotovení mince je totiž nákladnější a hotové mince mají nízkou váhu, což nutí prodejce dát si vyšší marži.

Investiční stříbrné mince nemají žádný certifikát, ani vyražené identifikační číslo. Ale jejich výhodou je drobnost a dobrá likvidita. Dají se snadno rozprodat.

Investiční stříbrné slitky

Plánujete-li investovat vyšší obnos peněz, doporučujeme stříbrné slitky. Jejich uskladnění je jednoduché, mají vyraženou čistotu stříbra, slévárnu a také identifikační číslo. Bývají podloženy certifikátem pravosti. Stříbrné slitky bývají zatavené v plastu, čímž se ke stříbru nedostane vzduch.

Likvidita stříbrných mincí a slitků

Likvidita stříbra závisí na typu mince a slitku. Ale obecně jsou likvidnější stříbrné mince. Je možné je snadno a rychle směnit za cokoliv jiného. Naopak stříbrné cihly díky své vyšší hmotnosti mají vyšší hodnotu. Nedají se za ně směňovat předměty běžné potřeby.