Stříbrné slitky či mince?

stribrne slitky

Na otázku „Stříbrné slitky či mince?“ existuje celá řada názorů. Nedá se stanovit, který typ investičního stříbra je lepší. Vesměs zde platí pravidlo, že investiční mince mají vyšší pořizovací cenu za gram stříbra než stříbrné slitky. Zhotovení mince je totiž nákladnější a hotové mince mají nízkou váhu, což nutí prodejce dát si vyšší marži.

Investiční stříbrné mince nemají žádný certifikát, ani vyražené identifikační číslo. Ale jejich výhodou je drobnost a dobrá likvidita. Dají se snadno rozprodat.

Investiční stříbrné slitky

Plánujete-li investovat vyšší obnos peněz, doporučujeme stříbrné slitky. Jejich uskladnění je jednoduché, mají vyraženou čistotu stříbra, slévárnu a také identifikační číslo. Bývají podloženy certifikátem pravosti. Stříbrné slitky bývají zatavené v plastu, čímž se ke stříbru nedostane vzduch.

Likvidita stříbrných mincí a slitků

Likvidita stříbra závisí na typu mince a slitku. Ale obecně jsou likvidnější stříbrné mince. Je možné je snadno a rychle směnit za cokoliv jiného. Naopak stříbrné cihly díky své vyšší hmotnosti mají vyšší hodnotu. Nedají se za ně směňovat předměty běžné potřeby.