Pro peníze do banky nebo někam jinam?

Dnes není banka jedinou institucí, která je schopná Vám za určitých podmínek půjčit peníze. Existují také tzv. nebankovní organizace. Víte, jaký je v nich rozdíl? Každá ze zmíněných institucí se vyznačuje určitými charakteristickými znaky, které si společně v tomto článku ukážeme.

 

půjčky

Banka, spíše byrokracie a čekání

Banky jsou obecně velmi obezřetné a pečlivě si vybírají, komu vůbec peníze poskytnou, takže lustrace je zcela běžná a musíme s ní počítat! Pro zjednodušení lustrace se používají registry, které vám mohou udělat čáru přes rozpočet a půjčku zkrátka nedostanete!

Obsah finančních registrů:

  • Vedena většina vašich plateb, které jste zaplatili po splatnosti.
  • Žádosti o půjčky a hypotéky.
  • Historie půjček a hypoték.

Banka je díky svým složitým a zdlouhavým schvalovacím procesům výrazně pomalejší než nebankovní organizace. Zkrátka, pokud potřebujete akutně peníze, banka není vhodnou institucí, a tak s ní neztrácejte drahocenný čas.

Nebankovní organizace, rychlost a jednoduchost především!

Zvolíte-li například z časových důvodů půjčku u nebankovní organizace, šance získat půjčku je podstatně vyšší, protože nikdo vás s největší pravděpodobností nebude lustrovat v registrech, maximálně zkontrolují, zda nemáte další půjčku u téže organizace. Obecně lze říci, že poskytnutí půjčky u těchto organizací je velmi snadné a mnoho společností garantuje 100% vyřízení každé žádosti.

Pro mnoho lidí, kteří mají odbor ke složitým smlouvám a formulacím je nebankovní půjčka ideální v tom, že je mnohem jednodušší než ta bankovní na jednom papíru formátu A4. Na závěr jen říci, že se jedná o čistě individuální rozhodnutí, kde si půjčit peníze. Pokud však tušíte, že byste v bance nepochodili, spěcháte na peníze a nechcete podstupovat zdlouhavé ověřovací procesy, ideálním řešením je nebankovní půjčka.