Pro peníze do banky nebo někam jinam?

Dnes není banka jedinou institucí, která je schopná Vám za určitých podmínek půjčit peníze. Existují také tzv. nebankovní organizace. Víte, jaký je v nich rozdíl? Každá ze zmíněných institucí se vyznačuje určitými charakteristickými znaky, které si společně v tomto článku ukážeme.

 

Nebankovní konsolidace je jako ta bankovní

Rozdíly u nebankovních půjček právě s těmi bankovními často bývají v míře rizika, jaké jsou schopné tyto nezávislé instituce ochotni postoupit. Často pokud vás vyhodí v klasickém bankovnictví najdete si právě služby těch, kteří se skrývají pod negativem tohoto názvu.

 

 

Některé přívlastky u domu nechcete

Vaše nemovitost může získávat mnoho přídavků. Některé můžou být lichotivé, jako když vaši sousedé o ní budou mluvit jako o oáze krásy. Existují bohužel i spojení, jimž se chcete za každou cenu vyhnout.

Ďábelské nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se setkávají z mnoha stran terčem různého výsměchu a přirovnání k nestoudné lichvařině. Pravdou je, že to tak ani trochu není. Samozřejmě si o to tyto půjčky říkají, protože jich většinou využívají ti, jejichž životní a sociální postavení není úplně růžové.

Říkáme ano nebankovní konsolidaci

Chcete sjednotit půjčky, hypotéku, úvěry či kontokorenty? Ano, pokud jich máte více tak je lze za určitých podmínek spojit do jedné, díky čemuž vás pak čeká nižší roční úroková sazbba a snížený celkový přeplatek.

Půjčování na splátky je nebezpečné

Nenechte si zbytečně někým namlouvat, že pokud na něco zrovna nemáte, můžete si to jednoduše vzít na splátky a nic vás to nebude stát. Je to takový klasický model boje s chtíčem. Začne to novou televizí, která bude určitě skvělá a všichni vám jí závidí.

Kvůli zadlužení nevěšte hlavu

Jak říká jedno často používané přísloví, naděje umírá poslední. Toto byste si měli říkat, ať už se nacházíte v jakkoliv těžké životní situaci. Vždy se to nějakým způsobem uklidní a vše se dostane zase do normálu. Platí to i v tom případě, kdy jste až nesnesitelně zadluženi a nedokážete ani nijak dobře splácet.

Vymaňte se z exekuce nemovitosti

Každým dnem čekáte kdy se to stane. Víte, že je to jen otázka času a vše se musí zhroutit jako domeček z karet. Zároveň doufáte, že nějakým zázrakem se to ustálí. Ale pak přijde ten den a na vašich dveřích se objeví samolepka s exekučním příkazem.

Půjčte si i ze záznamem v registrech

Taková půjčka bez registrů může být opravdu oblíbenou službou. Není tak stará a nikdo neví, jak dlouho tu vzhledem k okolnostem vydrží, ale zatím tu je a ulehčuje život mnoha lidem, kteří by normální půjčku jinak možná nezískali. Tato forma nebankovní půjčky samozřejmě má i své podmínky a háčky, také varianty.