Nemovitost koupíte i s nebankovní hypotékou

Nebankovní hypotéky

Peníze hýbou světem, o tom není pochyb. Spousta lidí si potřebuje půjčit peníze na pokrytí všech svých potřeb. Pokud i vy patříte mezi tyto lidi, potom se vám nabízí dvě možnosti – bankovní či nebankovní sektor. Nechcete-li si z jakéhokoliv důvodu půjčovat u banky, otvírají se vám možnosti u nebankovních společností, které nabízí produkty od nebankovní hypotéky až po spotřebitelské půjčky. Pojďme se podívat podrobněji na nebankovní hypotéku.

Nebankovní hypoteční úvěry bychom mohli označit jako střednědobé až dlouhodobé půjčky, které poskytují soukromé společnosti, investoři a bankovní sféra. Peníze z hypotéky jsou určeny k financování vlastního bydlení – k nákupu nemovitosti, k její rekonstrukci či vybavení. A stejně jako bankovní, tak i nebankovní hypotéka je zajištěna zástavním právem k nemovitosti.

Podmínky získání nebankovní hypotéky

Aby vám byla žádost o nebankovní hypotéku schválena, musíte splnit určité podmínky. Každá nebankovní společnost má různé podmínky, ale některé jsou obecné a u všech nebankovních společností stejné.

K získání nebankovní hypotéky potřebujete vlastnit nemovitost, případně mít souhlas osoby, která s nemovitostí disponuje. Další podmínkou je, aby byl žadatel občanem České republiky starším 18 let. Dále se už podmínky liší. Některé společnosti nevyžadují potvrzení o příjmu, jiné zase nepožadují nahlížení do registru dlužníků.

Vlastnosti nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky mají vyšší úrokovou sazbu, ale zato nemá tak přísné podmínky jako banky. Budou vám poskytnuty peníze, i když jste v minulosti měli problém se splácením. Dokonce nemusíte dokládat svůj příjem. Nebankovní společnosti se snaží nebankovní hypotéku vyřídit rychle, bez zbytečného papírování.